• CENTER  OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
    CENTER OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
  • ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ  ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
    ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
  • ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
    ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ

Дрезден, Німеччина 2012

У нашому фотозвіті – дві найвідоміші та найбільші культові споруди Дрездена (Німеччина), а саме лютеранська Фрауенкірхе та католицька Хофкірхе – монументальні церкви, що «воскресли» зусиллями сучасних німців після жахливих подій Другої Світової війни.


2012_frauenkirche_9Фрауенкірхе, церква Діви Марії.

(German: Dresdner Frauenkirche; English: Church of Our Lady)

Храм XVIII століття, що був зруйнований у роки Другої світової війни та відновлений і знов відкритий 30 листопада 2005 року. Церемонія відкриття храму зібрала близько 60 тисяч осіб, в тому числі серед присутніх були президент Німеччини Хорст Келер (Horst Koehler) та посли США й Франції.

 

 

 

 

 

 

 

Перед церквою ми бачимо фрагмент стіни на згадку про те, що ця споруда була в свій час зруйнована. Купа каміння, що залишилась на цьому місці довго чекала (майже 50 років!) на відродження церкви. Педантичний німецький народ залишив ці каміння від старої церкви, щоб вони стали основою для нової. Тому частина кам'яних блоків, з яких збудована теперішня Фрауенкірхе, більш світлі (це нові), а частина – темна (старі кам'яні блоки, що пережили бомбардування і пожежі в лютому 1945 року).

2012_frauenkirche_3

2012_frauenkirche_1_2

2012_frauenkirche_7_8

2012_frauenkirche_5

 

Поряд з Фрауенкірхе знаходиться пам'ятник видатному релігійному діячеві, що назавжди змінив історію християнської церкви, – Мартіну Лютеру. Сьогодні це ще й популярне місце зустрічі місцевої молоді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтер'єр церкви вражає. Таке враження, що тут більше простору, ніж здається, коли бачиш споруду ззовні. Чудові акустичні характеристики сприяють чисельним концертам, що проводяться в стінах церкви Діви Марії.

2012_frauenkirche_11

2012_frauenkirche_12

2012_frauenkirche_13

Собор Святої Трійці в Дрездені (Німеччина), (German: Katholische Hofkirche, Kathedrale Ss. Trinitatis in Dresden; English: The Catholic Church of the Royal Court of Saxony, Cathedral of the Holy Trinity)
2012_hofkirche_1Католицька церква королівського суду Саксонії (German: Katholische Hofkirche; English: The Catholic Church of the Royal Court of Saxony) з 1980 року відома також як Собор Святої Трійці (German: Kathedrale Sanctissimae Trinitatis; English: Cathedral of the Holy Trinity). Це найбільш важлива римо-католицька культова споруда міста. Церкву було збудовано у 1738-1751 роках архітектором, який працював в стилі італійського бароко, Гаетано Чіавері (Gaetano Chiaveri). Ідея розбудови масштабного римо-католицького собору в протестантській Саксонії належала Августу Сильному, курфюрсту Саксонії і королю Польщі. Завершував будівництво його син Фрідріх Август ІІ.

2012_hofkirche_8_5

Август Сильний – людина, що зробила вагомий внесок в культурне життя регіону. Він став засновником нині всесвітньовідомих художніх дрезденських музеїв - Галереї старих майстрів (German: Gemäldegalerie Alte Meister; English: Old Masters Picture Gallery) і Зелених зводів (German: Grünes Gewölbe; English: Green Vault). В часи його правління вперше в Європі була винайдена рецептура виготовлення порцеляни, і за його наказом розпочали роботу перші європейські порцелянові мануфактури – у Мейсені та Дрездені. Щоправда, перші вироби не були такими білосніжними, які ми сьогодні можемо побачити у фірмовому магазині мейсенського фарфору в Дрездені.

2012_hofkirche_7_3

Собор водночас є і місцем поховання саксонських монархів. Тут було поховано і серце Августа Сильного, а його прах – у кафедральному соборі в Кракові, де і мали хоронити королів Польщі. Є легенда, за якою цим він хотів сказати, що серцем він залишається з Саксонією, хоча і став королем Польщі.
З королівськими житловими приміщеннями собор був зв'язаний спеціальним переходом на рівні другого поверху. Цей перехід можна спостерігати і сьогодні.

2012_hofkirche_4

Церковна споруда сильно постраждала від бомбардування у лютому 1945 року. Через десять років після трагічних подій розпочалась реконструкція будівлі, але роботи були завершені лише у 1978 році.

2012_hofkirche_2Собор має в своїй основі овальну форму. За переказами, він був збудований так, щоб можна було здійснити хресний хід всередині будівлі.

 

По периметру собор прикрашений статуями святих – в основному, це робота скульптора Лоренцо Матієллі (Lorenzo Mattielli, 1688 - 1748). Значна частина статуй була сильно пошкоджена або повністю зруйнована під час Другої Світової війни. Остаточну реставрацію всіх статуй було завершено лише у 2002 році.

2012_hofkirche_6

Саме в цьому соборі - найбільший орган роботи знаменитого майстра Готфріда Зільбермана (Gottfried Silbermann).

 

Сьогодні собор належить до римо-католицькій дієцезії Дрезден-Мейсен (лат. Dioecesis Dresdensis-Misnensis), що входить до метрополії Берліну


Текст і фото: Валерія Іванченко