• ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
    ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
  • ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ  ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
    ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
  • CENTER  OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
    CENTER OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS

Прага, Чехія 2012

Представники Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків відвідали давнє й містичне місто – Прагу. Лише декілька цікавих об'єктів у нашому фото звіті.

Одна з візитних карток Праги – Карлов міст (у минулому – міст Юдіфі), прикрашений великою кількістю скульптур, більшість з яких зображує святих, які опікуються містом. Згадаємо тут лише величну постать Св. Августина, а також Св. Іоанна, який, згідно з сучасною легендою, виконує усі бажання якщо потерти постамент, на якому стоїть статуя.

2012_08_prague_st_1

Щоб побачити інші скульптурні ансамблі з зображеннями святих, краще їхати до Праги, але багато цікавого можна дізнатись і в путівнику Eastern Europe Travel 

Костел Діви Марії під ланцюгом (Church of Virgin Mary under Chain; Cz.: Řádový kostel Panny Marie pod řetězem)
Костел був закладений у 1169 році - це одна з найдавніших церков і перша інституція ордену Іоанітів в Європі. За початковим планом – це романьска базиліка. За довгу історію свого існування костел пережив пожежі та реставрації - у готичному стилі, а, згодом, відповідно до модних тенденцій тодішньої Європи, і в стилі ренесанс та барокко. Костел є діючим.

2012_08_prague_m_3

2012_08_prague_m_2

Поруч з костелом знаходиться Посольство Суверенного Військового Мальтійського Ордену (Аmbassade de l'Ordre souverain et Militaire de Malte). (Див. офіційний сайт: http://www.orderofmalta.int/)
Мальтійські лицарі (Іоаніти) – мабуть, одна з найцікавіших тем історії, перш за все історії Римо-католицької церкви.

Офіційна назва Ордену сьогодні - Суверенний Військовий Орден лицарів-госпітальєрів святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти. Унікальний католицький орден, який є водночас і державою – з представництвами по всьому світу (в тому числі й в Україні – див. інтерв'ю з послом Паулем Фрідріхом фон Фурхерром).

2012_08_prague_m_7

2012_08_prague_m_8

Костел Св. Миколая (St. Nicholas Church, Old Town Square; Cz.: Kostel Sv.Mikuláše)
На цьому місці існувала збудована у XIII столітті церква в романському стилі, що була головною для жителів Праги до того часу, як було завершено будівництво храму Діви Марії перед Тином. У XVIII столітті бенедиктинці розпочали будівництво нової церкви у стилі барокко. Новий храм було зведено досить швидко, всього за п'ять років – у 1732-1737 роках. У 1870-1914 роках церква належала російській православній церкві, а після Другої Світової війни храм відійшов гуситам. На сьогодні це Чехословацька гуситська церква.

2012_08_prague_g_2

2012_08_prague_g_4

Велика кришталева люстра, виконана в формі імператорської корони, була подарована російським імператором Миколою ІІ.

2012_08_prague_g_6

Костел Святого Миколая, Малостранська площа (Church of Saint Nicholas, Lesser Town; Cz.: Kostel svatého Mikuláše, Malá Strana)
Ще один храм святому Миколаю у Празі розташований на іншому березі річки Влтави. Храм було збудовано у першій половині XVIII століття на місці церкви (присвяченій Св.Миколаю), що згадується у джерелах ще з кінця ХІІІ століття. Будівництво було розпочато тим же архітектором (Christoph Dientzenhofer), що збудував також й інший храм, що присвячений святому Миколаю. Але а ні йому, ані його сину (Kilian Ignaz Dientzenhofer), який продовжив будівництво, не вдалося побачити завершену будівлю. Остаточними роботами керував зять останнього Ансельмо Лураго (Anselmo Lurago). Церкву було завершено у 1737-1752 роках. З самого початку церква і башта мали різних власників – перша належала єзуїтам, друга – муніципалітету.

2012_08_prague_n_1

Храм Діви Марії перед Тином – Тинський храм (Church of the Virgin Mary Before Tyn - Týn Church; Cz.: Kostel Panny Marie před Týnem)
Будівництво храму розпочалось у XIV столітті на місці романської церкви XII століття, а завершилось зведенням характерних 80-ти метрових веж у 1511 році. Під час гуситського повстання, церква стала улюбленим місцем послідовників Яна Гуса, але потім знов відійшов католикам. Як і більшість історичних будівель Праги, храм пережив пожежі (у 1679, 1819 рр.) і реконструкцію. Детальна інформація про Прагу історичну – на інформаційному порталі http://www.praguecityline.cz/

2012_08_prague_t_3

2012_08_prague_t_6

Старонова синагога (Old-New Synagogue in Prague; also – Altneuschul; Cz.: Staronova synagoga)
– побудована в кінці ХІІІ століття. Це найбільш стара синагога у єврейському кварталі Праги і одна з найдавніших у Європі. Про історію створення і легенди про цю пам'ятку релігійного життя Праги можна дізнатись на офіційному сайті празької синагоги: http://www.synagogue.cz

Тут, за легендою, жив Голем – штучна людина, створена з глини. Цими сходами Голем піднімався на гору, і дехто вважає, що його тіло все ще залишається тут, на території синагоги. Втім, переконатись, чи це правда, досить важко – горище закрите для відвідувачів.

2012_08_prague_s_1

Майзельська синагога (Maisel Synagogue; Cz.: Maiselova synagoga)
Збудована у 1590-1592 роках головою єврейського кварталу Мордехаєм Майзелєм (Mordechai Maisel). Будівля пережила кілька реконструкцій – після пожежі у 1689 її було відновлено у бароковому стилі, а у 1893-1905 реконструйовано у псевдоготичному стилі. Зараз синагога функціонує як музей. Інформацію про єврейські музеї Праги і старе кладовище можна дізнатись на сайті http://www.jewishmuseum.cz

2012_08_prague_s_2

Годинник зі зворотнім ходом (Hebrew Clock, north side of the Old Town Hall)
Цей годинник прикрашає Стару ратушу (Old Town Hall), що розташована поряд з Високою синагогою (High Synagogue). Інформацію щодо синагог у Празі дивіться на сайті: http://www.scrapbookpages.com

 

2012_08_prague_s_7

Текст і фото: Валерія Іванченко