• CENTER  OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
    CENTER OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
  • ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
    ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
  • ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ  ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
    ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ

Мечеть Аль-Нур (Шарджа, ОАЕ)

Активний член Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків та ДОГО „Центр Діскавері" Надія Пашкова в січні 2013 року відвідала емірат Шарджа (ОАЕ) і зробила світлини відомої мечеті Аль-Нур.

Емірат Шарджа є столицею ісламської культури. У 1998 році ЮНЕСКО нагородила Шарджу титулом «Культурна столиця арабського світу». Шарджа нараховує більше 600 мечетей, але мечеть Аль-Нур є однією з найбільш відомих. Мечеть побудована за зразком знаменитої Блакитної мечеті в Туреччині за наказом дружини шейха Шарджі. Будівництво мечеті почалося в 2003 році і було завершено через 2 роки в 2005 році.

al_noor_mosque_sharjah_01

Мечеть Аль-Нур (Al Noor Mosque, Sharjah) є першою та єдиною мечеттю в місті Шарджа, відкритою для відвідування немусульман, які хочуть познайомитися з культурою та релігією ОАЕ. Одночасно комплекс може вмістити до 2200 людей, з них 400 в жіночому молитовному залі і 1800 у чоловічому.

al_noor_mosque_sharjah_03

Мечеть Аль-Нур відкрита для немусульман кожен понеділок з 10.00 до 12.00 (крім святкових днів). Відвідування дозволено в супроводі гіда культурного центру Шарджі (реєстрація біля входу в мечеть). Екскурсія на англійській мові триває близько 1 години. Вхід безкоштовний.

al_noor_mosque_sharjah_05

al_noor_mosque_sharjah_06

al_noor_mosque_sharjah_07

В рамках відкритої лекції можна дізнатись про історію та побут жителів Шарджі, розповідаються основні положення Ісламу та надається можливість побачити і навіть приміряти національні костюми. В мечеті відчувається дуже відкрита та доброзичлива атмосфера. Багато часу присвячується питанням та відповідям. Наприкінці відвідувачів пригощають кавою з кардамоном та фініками.

al_noor_mosque_sharjah_04
* Потрібен консервативний одяг: довгі брюки та спідниці, хустки. Біля входу можна взяти Абай.
** Фото та відеозйомка дозволені.
Офіційний сайт: www.shjculture.com

Більше фото – на сторінці Центру у Facebook - Мечеть Аль-Нур (Шарджа, ОАЕ)