• ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ  ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
    ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
  • ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
    ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
  • CENTER  OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
    CENTER OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS

Інтерв’ю зі священиком УГКЦ о.Павлом Худом

Під час прощі до Собору Святої Софії (Рим, Італія), яка відбулася 13-15 жовтня 2012 року, співробітник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Леся Скубко взяла інтерв’ю у священика УГКЦ о. Павла Худа.

 

2012_10_interview_hudС.Л.: Розкажіть, будь ласка про себе?

Х.П.: Павло Худ, священик, працюю в Українському Католицькому Університеті -керівник відділу інформації і зовнішніх зв’язків. Паралельно є докторантом програми соціології Люблінського Католицького Університету.

С.Л.: Де навчались до цього?

Х.П.: У Львівській духовній семінарії, Львівському Національному Університеті (спеціальність журналістика), Люблінському Католицькому Університеті (аналіз інформації громадської думки), і тепер Люблін – докторантура з соціології.

С.Л.: Розкажіть про заходи, які відбулися цими днями у Римі?

Х.П.: В Римі була всенародна проща, ціль якої – благословення відновленого Собору Святої Софії, який був збудований в 1969 р. Зараз його відновили і зовні і всередині, і з огляду на це було благословення, яке є типовим після відновлення храмових будівель. І до Риму з цієї нагоди прибули прочани з усіх континентів: Північної, Південної Америки, Європи, Азії, Австралії. Припускаю, що найчисельніша група паломників була з України. В рамках всенародної прощі з нагоди благословення відновленого Собору також були заплановані інші заходи: спільна Архієрейська Літургія в Базиліці Святого Петра і Концерт Духовної музики у виконанні хорів з Києва, зі Львова, Івано-Франківська тощо. Також, в рамках цих заходів кожна група мала свою програму з відвідин релігійних пам’яток Риму, Венеції, Відня, Ченстохова.

С.Л.: Які гості були запрошенні та приймали участь у цих заходах?

Х.П.: Представники Ватиканських структур, починаючи від Голови папської Ради Східних Церков Кардинала Сандрі, Патріархи Східних Церков, зокрема Сирійської церкви тощо. В цей час паралельно в Римі проходив Синод єпископів Католицької Церкви, то учасниками прощі могли також стати представники як Східних так і Римо-католицьких церков Європи. Також були представники Верховної Ради з України, на події приходив посол Монако в Італії, посол України при Ватикані тощо.

2012_10_15_vizit_to_sofiyaС.Л.: Роль цієї прощі для УГКЦ, України та кожного прочанина?

Х.П.: Коли Патріарх Йосиф Сліпий будував цей Собор, він вбачав в цьому релігійний  і культурний центр  для українців з цілого світу. Коли відбувалося будівництво,  то можливість прибувати туди мали українці з усіх країн, крім тих, що входили до складу Радянського Союзу. Зараз Свята Софія набуває нового виміру, нового значення і ця проща – це спосіб, в який вона, чи інші релігійні і культурні пам’ятки українців в Римі, допомагають згуртувати між собою людей, людей різних конфесій, людей різних церков. Вони не обов’язково, після цієї прощі мусять стати католиками чи греко-католиками, але це для кожного є досвід того, як релігійні чи культурні центри можуть служити єднанню людей різних народів, різних релігійних переконань і різних конфесійних приналежностей. Цю прощу справді можна назвати всенародною, тому що представництво з України не було пропорційним до кожної області, але, навіть, дивлячись по нашій групі, можна бачити паломників з Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Київської, Донецької, Херсонської областей. Окрема групи їхали з Києва, з Одеси, з Криму. Те завдання, яке закладав Патріарх Йосиф Сліпий – збирати й гуртувати між собою людей, Свята Софія продовжує. І навіть на ці події вона зібрала російськомовних українців, україномовних українців, англомовних українців, іспаномовних українців. Кожен з них, припускаю, почував себе як дома на цій прощі, перебуваючи в межах комплексу Святої Софії, чи в межах інших українських осередків, які є в Римі.

С.Л.: Дякую за розмову, за цікаву і ґрунтовну розповідь.