• ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
    ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
  • ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ  ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
    ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
  • CENTER  OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
    CENTER OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS

Інавгурація Центру «Лібертас» (Львів)

2013_05_07_libertas_007 травня 2013 року в Великій сесійній залі Львівської міської ради пройшла інавгурація Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас». У Львів з нагоди інавгурації Центру «Лібертас» прибуло багато високоповажних гостей, послів, представників різних Церков, релігійних спільнот з України та з-за кордону, зокрема, Італії, Сполучених Штатів Америки, Об'єднаних Арабських Еміратів, Ватикану та Ізраїлю.

 

ЦРДМДС отримав запрошення як партнер, участь в інавгурації прийняли співробітники Центру Матичак Ольга та Скубко Леся. На урочистому відкритті від мусульманських організацій України були присутні Шейх Саїд Ісмагілов муфтій ДУМУ «Умма» та представники ГО «Ен-Небрас» Культурний ісламський центр Львівщини – голова Алан Дакурі та його заступник Захір Каді. В заході прийняли участь представники різних християнських конфесій: греко-католики (Олексейчук), православні київського патріархату, римо-католики тощо. На відкритті з вітальним словом виступив львівський міський голова Андрій Садовий.

Про ідею створення Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» розповів Тарас Дзюбанський, голова Центру, доктор богословських наук, який з жовтня 2012 року працює радником з релігійно-екуменічних питань міського голови Львова. Тетяна Іжевська, Посол України у Ватикані та Особистий представник Діючого Голови Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань протидії расизму, ксенофобії та дискримінації щодо християн та осіб інших віросповідань не змогла особисто бути присутнью на відкритті та передала письмове вітання. Преосвященний Владика Чарльз Морерод (Charles Morerod), Єпископ РКЦ Женеви, Лозанни та Фрібургу (Швейцарія), виступив з доповіддю на тему: «Католицька Церква та екуменічний діалог». Владика Чарльз є автором багатьох філософських, богословських та екуменічних праць. Крім цього, він довгий час працював Деканом та Ректором Папського Університету Святого Томи Аквінського в Римі та Головним секретарем Міжнародної Богословської Комісії. Доктор Антоні Чернера (Anthony Cernera), Президент Міжнародної Федерації Католицьких Університетів, доповідав на тему: «Важливість міжрелігійного діалогу у ХХІ столітті: виклики та перспективи». Він з 1988 до 2010 року був Президентом університету Пресвятого Серця, що в м. Феєрфілд, штат Коннектикут, США, є засновником Центру єврейсько-християнського діалогу та міжнародним експертом у сфері екуменічного діалогу. Заключні ремарки зробив Рабин Джек Бемпорад, директор Центру міжрелігійного порозуміння. Після доповідей була активна дискусія. Захід був проведений на високому рівні та триватиме ще декілька днів в форматі лекцій, зустрічей з представниками релігійних конфесій, екскурсій тощо.
Текст та фото Ольги Матичак.

2013_05_07_libertas_02

2013_05_07_libertas_03

2013_05_07_libertas_07

Більше фото – на сторінці Центру у FacebookІнавгурація Центру «Лібертас» (Львів) та Інавгурація Центру «Лібертас», частина 2 (Львів)