• CENTER  OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
    CENTER OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
  • ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
    ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
  • ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ  ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
    ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ

Святкування 1025-річчя Хрещення України-Руси (УГКЦ, Київ)

2013_08_17_1025th_anniversary_christianity_gcc_01

17-18 серпня 2013 року співробітник і кореспондент ЦРДМДС Скубко Леся брала участь у святкуванні в Києві 1025-річчя Хрещення України-Руси, яке проводила Українська Греко-Католицька Церква та освяченні Патріаршого Собору Воскресіння Христового (УГКЦ). З цієї величної події УГКЦ скликала своїх вірних на Міжнародну всецерковну прощу до Києва, на яку прибули десятки тисяч людей з різних куточків України та представники української діаспори з усього світу. Програма святкувань передбачала багато заходів і різнопланових подій.

17 серпня відбувся урочистий молебень до св. рівноап. князя Володимира (на Володимирській гірці), на якому було присутньо понад шість тисяч прочан. З Главою Церкви до святого Володимира молилися усі члени Синоду Єпископів УГКЦ, Папський легат на святкування Хрещення в Україні, кардинал Аюдріс Юзас Бачкіс, Апостольський нунцій в Україні, Томас Едвард Галліксон та численне духовенство.

Також 17 серпня Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) переніс у Патріарший собор Воскресіння Христового мощі святих апостолів Петра, Павла та Андрія Первозванного, а також Папи Климента Римського та Мартина, які загинули на українських землях, святого священномученика Йосафата, блаженних священномучеників ХХ століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського.

Звертаючись до вірних і духовенства під час проповіді, Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ урочисто зазначив, що цей величний храм є «символом єдності нашої Церкви». І привітав усіх із входом до цього храму та внесенням святих мощів. Блаженніший Любомир (Гузар) в свою чергу зазначив, що «власне внесення святих мощів – це дуже важливий момент, бо завтра їх вкладуть у святий престол, і завершиться свято освячення храму. Свято, на яке ми довго чекали». Також він щиро подякував всім жертводавцям, завдяки жертвам яких вдалося побудувати Патріарший Собор Воскресіння Христового.

2013_08_17_1025th_anniversary_christianity_gcc_04

2013_08_17_1025th_anniversary_christianity_gcc_02

2013_08_17_1025th_anniversary_christianity_gcc_03

Текст і фото: Леся Скубко.

Більше фото – на сторінці Центру у FacebookСвяткування 1025-річчя Хрещення України-Руси (УГКЦ, Київ) та Зустріч під час святкування... (Київ, Україна)