• ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ  ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
    ЦЕНТР РЕЛИГИОВЕДЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ДУХОВНЫХ ОТНОШЕНИЙ
  • ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
    ЦЕНТР РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ДУХОВНИХ СТОСУНКІВ
  • CENTER  OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS
    CENTER OF RELIGIOUS SCIENCE RESEARCH AND INTERNATIONAL SPIRITUAL RELATIONS

«СОБОР ЄДНАЄ ВСІХ»: звіт учасниці святкування 1025-річчя святкування Хрещення України-Руси

2013_08_17_1025th_anniversary_christianity_gcc_01_1

18 серпня 2013 року у Києві відбулось урочисте освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви. На цьому освяченні була присутня кореспондент ЦРДМДС Скубко Леся. До вашої уваги її репортаж.

 

Святкові урочистості розпочались о 8.30 Святою Літургією, на яку чекали більше 10 тис. вірних, які прибули до Києва цими днями з різних куточків України і всього світу. Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві «є видимим знаком єдності й соборності нашої Церкви як в Україні, так і далеко поза її межами», – зауважив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді.

«Собор єднає всіх». Саме ці слова стали основним закликом до всіх християн приєднатись до цієї історичної події і пригадати своє єдине коріння, яке вони як християни отримали 1025 років тому, коли була хрещена свята українська земля.

Саме ці слова, як особливу програму, виголосив напередодні цих важливих подій Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) під час телепрограми «Відкрита студія». На думку Глави УГКЦ «собор буде центром тяжіння до єдності між усіма спадкоємцями володимирового хрещення, які є сьогодні поділені на різні конфесії». На його думку це гасло повинне стати завданням, «яке ми разом повинні сповнити».

«На цю урочистість, цю прощу, прибули паломники з усього світу: Північної і Південної Америки, Австралії, різних країн Західної, Північної та Південної Європи, Казахстану, Росії, Білорусі та з усіх куточків нашої рідної України. Як дітей Божих, вітаю вас у вашому новому домі! Адже цей Собор буде не тільки первопрестольним домом молитви Отця і Глави нашої Церкви. Насамперед він є Божим домом, батьківським домом для всіх Його дітей», - зазначив Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді.

З нагоди святкування Українською Греко-Католицькою Церквою 1025-ліття Хрещення Київської Руси та освячення 18 серпня у Києві Патріаршого собору УГКЦ Папа Франциск надіслав звернення, яке зачитав папський посланець литовський кардинал Аюдріс Юзас Бачкіс.

Папа Франциск наголосив: «Святкування 1025-річчя Хрещення Київської Руси доводить, що шлях до повної єдності між усіма учнями Христа - це не розкіш, а глибока потреба, необхідна для послідовного та дієвого проголошення послання Христа, а також для справжнього свідчення тієї єдності, про яку просив Христос в Отця, наближаючись до найвищого акту своєї жертовної любові».

Папа Франциск сподівається, що пам'ять про подію Хрещення Руси-України стане для УГКЦ новим поштовхом у євангелізації та пастирській діяльності, а відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Руси стане часом благодаті для всієї української нації та для всіх народів.

У богослужінні взяли участь офіційні делегації від Римо-Католицької Церкви та Східних Католицьких Церков. Римо-Католицьку Церкву представляє кардинал Аюдріс Юзас Бачкіс, Архиєпископ-емерит Вільнюса, Папський легат; кардинал Тімоті Долан, Архиєпископ Нью-Йорка, президент Американської Єпископської Конференції; Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні; Архиєпископ Едмонтона Річард Сміт, президент Канадської Єпископської Конференції; Архиєпископ Любліна Станіслав Будзік, представник Польської Єпископської Конференції; Архиєпископ Петро Мальчук, представник Римо-Католицької Церкви в Україні; владика Герхард Файге, єпископ Магдебурга, представник Німецької Єпископської Конференції.

Від Східних Католицьких Церков були владика Мілан Шашік, єпарх Мукачівський; владика Фюлоп Кочіш, єпарх Хайдудорога Угорської Греко-Католицької Церкви; владика Донато Олів'єро, єпарх Лунгро, Італо-албанської Церкви (Італія); владика Юрій Джуджар, Апостольський екзарх для греко-католиків Сербії та Чорногорії; владика Ладіслав Гучко, Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду Чеської Республіки; Ставрофорний протієрей Михайло Стахнек, делегат владики Кекіча з Боснії та Герцеговини.

Також на освяченні були присутні представники благодійних організацій: Джон Козар, президент «Кневи» (США); Карл Ітю, президент «Кневи» (Канада); о. Штефан Дартман, президент «Реновабісу» (Німеччина); Йоганес Фрайхер Хеерман фон Зюдвік, президент «Церкви в потребі» (Німеччина); Майкл Оконор, представник Верховного лицаря «Лицарів Колумба» (США).
Текст і фото:Леся Скубко.